Hej nØllan!

Hej nØllan!

Kul att se nØllan här i KTH Kista!

Här kan du läsa mer om Qmisk, dess aktiva marskalkar och vad det innebär med overall i mästerivärlden. Finns det några frågor är det bara att kontakta qm@qmisk.com eller hugga tag i några av våra medlemmar som springer runt i ockraröda overaller och/eller svarta tröjor med Qmisktryck!

Nu under mottagningen öppnar även Qmisk ansökningar för nya medlemmar. Känner du att mästerivärlden verkar spännande, intressant och bara en massor med kul? Tveka då inte att slänga iväg en ansökan och närvara på de informativa Glennmötet 31/8 där vi informerar om vilka Qmisk är, vad vi gör samt vad du som praktikant, Glenn, kommer få göra.

Hade du kul på pubben som var första måndagen och vill ställa frågor eller bara ha kul. Kom förbi Capspuben som är den 18/8 och Phözsittningen den 22/8, hoppas vi ses där!

Ha en fortsatt fantastisk mottagning!

Melik
QlubbMästare

Melik Aug 11, 2020